Naposledy s Why Not?

Bylo deštivé odpoledne 27. května 2006. Po třetí hodině se začali sjíždět účinkující kapely prvního ročníku Kerio Music Festu do Hradiště u Plzně.

Krátce po šesté jsem nastoupil na pódium s kapelou Why Not, s nimiž jsem naposledy hrál před rokem v rakovnickém klubu Letiště. Po tomto koncertě byla asi půlroční pauza, po které začal hrát Kraken ve Why Not na kytaru a Bobr se pro změnu kytary zřekl. Asi po dvouměsíčním zkoušení našli basáka - Pavla. V té době se v Keriu začalo mluvit o festivalu. Hned mne napadlo, že bych si ještě mohl s klukama zahrát a kluci souhlasili. Domluvili jsme se na několika zkouškách před koncertem.

Po první zkoušce jsem si ale vůbec nebyl jistý, zda-li to zvládnu. Musel jsem se naučit Bobrovo kytaru, s čímž jsem nepočítal. Po druhé zkoušce se situace zlepšila a už jsem začal stíhat hrát Bobrovo ďábelsky rychlá sóla. Na třetí zkoušce jsem měl pocit že to snad i zvládnu. No pak byl hned koncert. Zpočátku jsem byl nervózní, ale po krátké chvíli jsem se uklidnil. Kluci hráli taky dobře a na konci setu starých věcí jsem měl odehráno. Pak už byla řada na "nových" Why Not. Z koncertu jsem měl pocit, že se mi to povedlo. Dobré nazvučení jen umocnilo můj zážitek z koncertu. Po našem vystoupení jsme začali konečně popíjet a s Bobrem jsme končili až v ranních hodinách. Prostě pokoncertní euforie.

Teď jen otázka. S kým si asi zahraju příště?