Nahrání "čistého" firmwaru do SE K750i

Nejdříve si zdůvodním, proč jsem to chtěl udělat. Měl jsem telefon koupený od O2 právě dva roky a zrovna jsem přecházel k jinému operátorovi - Vodafone. Telefon nebyl zablokovaný pro daného operátora, takže jsem to dělat nemusel. Ale když jsem zjistil, že na můj telefon existuje novější firmware, a že operátor (zřejmě kvůli úpravám pro "své" telefony) nedodává novější firmware, rozhodl jsem se alespoň zbavit můj telefon těchto úprav pro daného operátora (customizací) - např. velmi pohodlný přechod na web s O2Active a mnoho jiného.

Musím ale říci, že mi to trvalo dost dlouho, než jsem zjistil jak telefon "předělat". Nejlepším zdrojem informací se ukázal web se-tuning.cz.

Co jsem všechno potřeboval: telefon Sony Ericsson K750i, FAR Manager, XS++, soubor ssx, USB kabel k telefonu a samozřejmě hodně času.

Základní návod se týká přehrání jiného firmwaru než toho upraveného od operátora. Další návody se můžou týkat třeba "vypnutí zvuku foťáku" (vylepšeních). Základní postup je na stránce se-tuning.cz/viewtopic.php?t=1787 (docela dlouho jsem hledal jednoduše popsaný návod). Dále jsem si aplikoval vypnutí zvuku foťáku - se-tuning.cz/viewtopic.php?t=6 - a s tím jsem byl spokojený.

Zbavil jsem se úprav firmwaru od původního operátora a vylepšil jsem si jednu (pro mne) špatnou vlastnost telefonu. Samozřejmě jsem přišel o všechna data (s tím jsem ale počítal a předem jsem zálohoval).