Můj levný Android

Nedávno jsem si pořídil svůj první chytřejší telefon - Vodafone 845 - s operačním systémem Android 2.1. Chci se podělit k čemu tento telefon využívám, na co se nehodí, jeho nedostatky a možné (vy)řešení.

Integrace s Google účtem (tj. email, kalendář, kontakty, úkoly, rss) funguje výborně. Plně jsem nezkoušel využít jiný účet, který není vázaný na Google služby (plně - tím myslím včetně kalendáře, úkolů a kontaktů). Pro úkoly GTask, pro RSS NewsRob, pro jiný než google mail K-9 Mail. Pro vše ostatní fungují velmi dobře již předinstalované aplikace. Jakékoliv psaní na telefonu nedělám rád, proto se snažím co nejvíc věcí odkládat na dobu, až budu u počítače. Ale na napsání jedné věty se telefon používat dá.

Telefon a datové připojení - umí GPRS a 3G. Při používání 3G se mi stávalo, že mi vypadl signál a nechtěl se za rozumnou dobu (tím myslím i několik minut) sám nahodit. Řešením bylo povolit pouze 2G sítě. Datové připojení stejně ale nepoužívám (mám ho deaktivované), protože doma i v práci mám wifi (a wifi funguje výborně a rychle). Užitečné aplikace: APNDroid, WiFi Scanner, ifconfig, ConnectBot, androidVNC.

Prohlížeče: Dolphin Browser HD (na rozdíl od integrovaného prohlížeče umí ukládat hesla), Opera Mini (šetří datové připojení - když jsem třeba připojen přes GPRS). Pro prohlížení webu - tj. čtení - se to dá používat, ale nesmím si z toho zhotovovat “poznámky” pro pozdější použití.

Kecálkové a jiné chaty: Talk (google talk) spřažený s Google účtem - je zde jasná nevýhoda pro čecha - není ICQ. Pro ICQ používám ICQ transport přes Jabbim (nabízí nativní aplikaci). Skype (BETA) taky funguje, ale pro volání jsem na mobilu nikdy nevyužil a asi ani nevyužiji.

Telefon nemá LED diodu, která by indikovala nepřijatý hovor nebo nepřečtenou SMS. Nakonec jsem vyřešil aplikací Missed Message Flasher, která místo LEDkou bliká tlačítky (které mají podsvětlení).

Telefon má horší foťák, ale za dobrých světelných podmínek se dá nějaká momentka (maximálně pro použití na web) udělat. SE K750i byl v tomhle lepší :)

Integrovanou GPS využívám nejvíc s aplikací TrekBuddy (včetně českých map http://gpsmaps.ic.cz/index.php?stranka=tbgps) a c:geo pro geocaching. Integrované mapy ani nepotřebuji.

Interní paměť stačí na nainstalování a zkoušení i většího počtu aplikací (já mám cca 20-30), externí paměť jsem si pořídil 4 GB, která mi stačí.

Mnoho užitečných informací: http://androidforum.cz/vodafone-845-f65.html
Java na androidu: http://androidforum.cz/vodafone-845-t6131.html#p85956 - zkoušel jsem např. MHD na mobilu - funguje, ale nedá se moc používat...
Restart / obnova: http://androidforum.cz/tvrdy-restart-vodafone-845-t5709.html
Custom ROM: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643